Meet the team #3 - Annick Defoort
Maak kennis met Annick, loopbaanbegeleider en partner van elekti.
Bij elekti. geloven we dat een sterke match verder gaat dan een cv en een vacature. Daarom werken we samen met partners die ingenieurs en technische managers ook op langere termijn begeleiden in hun loopbaan.
Eén van hen is Annick, loopbaanbegeleider met een achtergrond in IT en een analytische, systemische aanpak.
Van IT naar loopbaanbegeleiding
Annick combineert haar technische achtergrond met coaching, wat haar aanpak uniek maakt.
Ze kijkt niet alleen naar de persoon, maar naar het volledige systeem rond een loopbaan. Net zoals je in software op zoek gaat naar een bug, gaat zij op zoek naar de onderliggende oorzaak wanneer iemand vastloopt in zijn job.
Dat kan te maken hebben met de inhoud van de rol, maar evengoed met de context, relaties of structuur waarin iemand werkt.
Loopbaanbegeleiding als “ontwerptraject”
Voor wie loopbaanbegeleiding nog niet kent, omschrijft Annick haar rol als die van een compagnon-de-route of mede-architect van je carrière.
Ze start met een grondige analyse van de huidige situatie en brengt sterktes en blinde vlekken in kaart. Van daaruit wordt samen een “ontwerpplan” gemaakt voor de volgende fase in de loopbaan.
Typische vragen van ingenieurs
In haar trajecten werkt Annick vaak met ingenieurs en technische managers.
Veelvoorkomende vragen zijn:
- Blijf ik technisch expert of groei ik door naar management?
- Waarom voelt mijn job niet meer juist, ondanks dat alles op papier klopt?
- Hoe stuur ik een team aan zonder zelf de bottleneck te worden?
Wat deze vragen gemeen hebben, is dat ze zelden een eenvoudig of oppervlakkig antwoord hebben.
Van gevoel naar concrete inzichten
Wanneer iemand het gevoel heeft vast te zitten, maakt Annick dat gevoel concreet en analyseerbaar.
Ze werkt met een model dat verschillende werkaspecten in kaart brengt, zoals autonomie, waarden en competenties. Zo wordt duidelijk waar de echte “bottleneck” zit en of die opgelost kan worden binnen de huidige rol of vraagt om een grotere verandering.
Mens, structuur en proces in balans
Een belangrijk uitgangspunt in haar aanpak is dat organisaties systemen zijn.
Processen, structuren en mensen moeten op elkaar afgestemd zijn om goed te functioneren. Wanneer één van die elementen niet klopt, ontstaan er spanningen of energieverlies.
Daarom zoekt Annick telkens naar de “sweet spot” waar deze elementen elkaar versterken.
Werken met ingenieurs vraagt een andere aanpak
Volgens Annick is werken met ingenieurs in loopbaanbegeleiding anders dan bij andere profielen.
Ingenieurs zoeken logica, structuur en helderheid. Ze willen begrijpen hoe iets werkt, ook in hun loopbaan. Door hun analytische manier van denken in te zetten, helpt Annick hen om vage gevoelens om te zetten in concrete en onderbouwde keuzes.
Op zoek naar richting in je loopbaan?
Ben je ingenieur of technische manager en twijfel je over je volgende stap?
Loopbaanbegeleiding kan helpen om inzicht te krijgen in je sterktes, je energie en je richting.
Neem gerust contact op met elekti. en ontdek hoe een traject met Annick jou kan helpen om gerichter keuzes te maken.